Gaziosmanpaşa Bilim, Sanat, Spor Ve Gençlik Festivali Başladı

Yüzlerce gencin aynı anda spor yapması seyrine doyulmaz bir görüntü oluşturdu.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gaziosmanpaşa Meydanı’nda 4 gün sürecek bir “Bilim, Sanat, Spor ve Gençlik Festivali” düzenledi. Festivalin açılış törenine, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Başsavcı Ahmet Akkaya, milli sporcular ve çok sayıda genç katıldı. Başkan Usta’nın ok atışıyla başlayan festival, basketbol ve voleybol turnuvalarının düzenlenmesiyle devam etti. Yüzlerce gencin görüntüleri karnavalı andırırken, Gaziosmanpaşa Meydanı bir spor salonuna dönüştü.

Gençlik Festivali; bilim, sanat ve spor olmak üzere 3 dalda gerçekleştiriliyor. Spor dalında, basketbol, voleybol, tekvando, karate, badminton, kick boks, okçuluk ve muay thai müsabakalarında milli sporcular ile amatör sporcular beraber yarışıyor. Sanat branşı kapsamında çeşitli oyunlar gençler tarafından sahnelenirken, halk oyunları, resim sergileri, seramik boyama çalışmaları, unutulmuş sokak oyunları, tezhip ve ebru yapılıyor. Bilim alanında genç mucitlerin yarıştığı bilimsel yarışmalar düzenleniyor. Sanatçı Güçlü Soydemir’in Pazartesi günü sahne aldığı etkinlikler, Hüner Coşkuner konseriyle Perşembe günü son bulacak.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, etkinliğin dört gün süreceğini belirterek: "Herkesin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. İlk kez halkımızı ve gençlerimizi de içine alan gençlerimizle bulaşabilecek bir şenlik yapmaya karar verdik. 4 gün sürecek. Bilim, sanat ve spor adına hem etkinlik hem gösterilerin hem faaliyetlerin sergilendiği coşkulu bir gün olacak. Bugünü 3 farklı noktada farklı etkinliklerle dolu dolu yaşıyoruz. Spor adına aklınıza gelebilecek her türlü spor etkinliklerini; badminton, okçuluk, tekwando, basketbol, voleybol ve kick boks gibi birçok sporla ilgili etkinlikleri yürütüyoruz. Bilim adına ise okullarımızın bir yıl içerisinde üretmiş oldukları ödül alan projeleri ve tasarladıkları projeleri sergiliyoruz. Bunu da öğrencilerimizle birlikte yürütüyoruz. Resim sanat gibi sergilerimiz var. Özellikle resim alanında bilgi evlerimizden resim alanındaki yetenekli arkadaşlarımızın sergilerini gerçekleştiriyoruz. Sanatsal olarak da bölgemizdeki sanatsal etkinliklerin sergileneceği, belediyemizdeki el sanatları ile ilgili üretilen ürünlerin sergileneceği bir etkinlik olacak. Gün boyunca tiyatro, müzik ve çeşitli oyunlarla birlikte halkımızı da etkinliğimizin içerisine çekiyoruz. Son günlerde engelli vatandaşlarımızın tiyatro gösterileri olacak. 19 Mayıs gününe kadar da etkinlikler devam edecek. Son gün ise 19 Mayıs Şenlikleri ile programı bitireceğiz” şeklinde konuştu.
2927 kez izlendi - 16.9.2018
Gopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta SporGopta Spor